TURYSTYKA I REKREACJA

Turystyka_i_Rekreacja
Od lat jesteś zafascynowany odkrywaniem urokliwych zakątków. Lubisz podróże, a aklimatyzacja w nowym miejscu nie sprawia Ci najmniejszych kłopotów. Chcąc podjąć pracę w branży turystycznej, zacznij od zdobycia odpowiednich kwalifikacji. Podejmij studia na kierunku Turystyka i rekreacja w PWSTE.

 

Jeśli widzisz swoją przyszłość w hotelarstwie lub gastronomii, ten kierunek jest właśnie dla Ciebie. Jako przyszłego specjalistę powinny cechować Cię kreatywność i komunikatywność. Studiując, poznasz historię oraz kulturę państw, a mapę będziesz znał na wylot. To podstawowe zagadnienia, które przydadzą się w późniejszej karierze. Oprócz tego, program studiów obejmuje zagadnienia z zakresu nauk społecznych oraz kultury fizycznej. Turystyka i rekreacja jest kierunkiem interdyscyplinarnym, dlatego łączy przedmioty z wielu różnych dziedzin. Wiedzę zdobywaną na zajęciach, jeszcze w trakcie kształcenia, będziesz mógł przekuć w praktykę. Weźmiesz udział w zajęciach odbywających się poza uczelnią, a do dyspozycji masz: praktyki studenckie w biurach podróży i hotelach, wyjazdy na obozy i inne zajęcia terenowe. Dzięki temu wypracujesz umiejętność szybkiego podejmowania decyzji oraz dobrą organizację pracy. Takie przygotowanie będzie świetną bazą, którą wykorzystasz w pracy zawodowej. Jako absolwent będziesz przygotowany do podejmowania działalności w sektorze turystyki i rekreacji.

 

ZDANIEM EKSPERTA
Kierunek Turystyka i rekreacja zapoznaje studentów zarówno z teorią, jak i praktyką. Teoria pozwala na uporządkowanie wiedzy, poszerzając horyzonty i umożliwiając szersze spojrzenie na branżę turystyczną. Natomiast praktyczny wymiar studiów ułatwia absolwentom odnalezienie się na rynku pracy, jako osobom kreatywnym, identyfikującym się z zawodem, chętnym do zdobywania praktycznych doświadczeń oraz do stałego pogłębiania i aktualizowania wiedzy.

prof. nadzw. dr hab. Wioletta Kamińska, wykładowca PWSTE

PERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA

Zdobyta w trakcie studiów wiedza przygotuje Cię do pracy w:

  • biurach obsługi ruchu turystycznego i rekreacji,

  • hotelach, domach wypoczynkowych oraz ośrodkach rekreacyjnych,

  • działach kultury i turystyki administracji rządowej i samorządowej.

Dodatkowo po kursach ukończonych w trakcie zajęć możesz zostać pilotem wycieczek, wychowawcą lub kierownikiem placówek wypoczynku dzieci i młodzieży.

Serwis zrealizowany przez Dział Informatyki PWSTE w Jarosławiu