PIELĘGNIARSTWO

Pielęgniarstwo

Nie jesteś osobą obojętną na ludzkie cierpienie. Czerpiesz radość z pomocy innym. Charakteryzują Cię odpowiedzialność, wrażliwość i troska. Wybierz Pielęgniarstwo w PWSTE i poświęć się pracy w sektorze medycznym.

Studiując u nas masz pewność, że zdobędziesz wymagane kwalifikacje pod okiem doświadczonych nauczycieli akademickich. Dysponujemy bardzo dobrze wyposażoną bazą dydaktyczną, dzięki której będziesz nabywać praktycznych umiejętności, niezbędnych do wykonywania zawodu. Podczas zajęć poszerzysz swoje horyzonty z zakresu pielęgniarstwa, jak również nauk medycznych i społecznych. To kierunek, który daje możliwość wszechstronnego rozwoju, a jako absolwent będziesz wykazywać się licznymi kompetencjami. Wysoko wykwalifikowana kadra przygotuje Cię do sprawowania opieki nad chorymi, niepełnosprawnymi i umierającymi. Będziesz ponadto potrafić wykonywać świadczenia zapobiegawcze, diagnostyczne, lecznicze i rehabilitacyjne. Wiedzę, którą zdobędziesz, sprawdzisz w trakcie praktyk zawodowych, realizowanych w placówkach medycznych. Kierunek ten jest przyszłościowy, zwłaszcza w obliczu starzejącego się społeczeństwa. Dlatego zapotrzebowanie na profesjonalną opiekę pielęgniarską będzie stale rosnąć.

ZDANIEM EKSPERTA
Nadszedł czas podejmowania życiowych decyzji dotyczących pracy zawodowej. Jedyny słuszny kierunek to zdobywanie najwyższych kwalifikacji, a pielęgniarstwo da wam satysfakcję i poczucie, że jesteście potrzebni. Doskonale wykształceni wykładowcy gwarantują wykształcenie na wysokim poziomie. Zostaniecie przygotowani teoretycznie oraz praktycznie do wykonywania szlachetnego i potrzebnego zawodu. Zachęcam do studiowania w urokliwym, historycznym, starym polskim mieście Jarosławiu.

prof. zw. dr hab. n. med. Sławomir Rudzki, wykładowca PWSTE

PERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA

Po skończeniu studiów możesz znaleźć zatrudnienie w zakładach opieki zdrowotnej, a dokładniej w:

  • szpitalach,

  • placówkach nauczania i wychowania,

  • ośrodkach medycyny pracy,

  • zakładach pielęgnacyjno-opiekuńczych i opiekuńczo-leczniczych,

  • ośrodkach opieki paliatywno-hospicyjnej,

  • jednostkach systemu ratownictwa medycznego,

  • sanatoriach.

Serwis zrealizowany przez Dział Informatyki PWSTE w Jarosławiu