KOSMETOLOGIA

Techniki makijażu i pielęgnacja urody nie są Ci obce? Jesteś kreatywna, a twoja głowa to skarbnica pomysłów? Wzbogać swoją wiedzę oraz poznaj sekrety kompleksowej pielęgnacji ciała w trakcie studiów na Kosmetologii w PWSTE – to jedyne miejsce na Podkarpaciu, w którym możesz kształcić się na tym kierunku bezpłatnie!

Usługi kosmetyczne nie wychodzą z mody. Zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowane specjalistki w tej dziedzinie stale wzrasta. Dlatego idąc z duchem czasu dopasowujemy się do wymagań rynku pracy. Studiując w PWSTE będziesz mogła korzystać z profesjonalnego sprzętu kosmetycznego, który jest systematycznie uzupełniany o najnowszą aparaturę dostępną na rynku. Bo Kosmetologia to kierunek nowoczesny, gdzie liczy się nie tylko wiedza teoretyczna – tutaj najważniejsza jest praktyka. Program kształcenia obejmuje bardzo dużą liczbę godzin laboratoryjnych, podzielonych w toku kształcenia na bloki tematyczne. Podczas studiów nauczysz się wykonywania profesjonalnych zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających oraz dowiesz się, jak skutecznie przeciwdziałać starzeniu się skóry. Poznasz funkcjonowanie organizmu ludzkiego oraz będziesz potrafiła określić skład kosmetyku. Zajęcia, w których weźmiesz udział, prowadzą eksperci z dziedzin medycznych w specjalistycznych Laboratoriach Kosmetologii Pielęgnacyjnej oraz Wizażu i Stylizacji.

ZDANIEM EKSPERTA
Poznacie sekrety zdrowia i urody. Znajdziecie doskonale wykształconych wykładowców, chętnych do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem oraz bazę dydaktyczną na europejskim poziomie. Uzyskacie rzetelną wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne. Spotkacie ludzi, którzy mają takie same zainteresowania. Czas studiowania będzie z pewnością najlepszym okresem Waszego życia, czasem odkrywania nowych możliwości, czasem wielu wyzwań, czasem budowania fundamentów na przyszłość.

prof. dr hab. Monika Wujec, wykładowca PWSTE

PERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA

Jako absolwent będziesz przygotowany do pracy w:

  • salonach kosmetycznych i odnowy biologicznej,

  • gabinetach i poradniach kosmetyczno-higienicznych,

  • firmach produkujących oraz dystrybuujących kosmetyki, środki higieniczne,

  • laboratoriach, ośrodkach analizujących i oceniających jakość oraz wartość produktów kosmetycznych, fryzjerskich, a także higienicznych,

  • szkołach kosmetycznych i medyczno-farmaceutycznych profilu kosmetyki lekarskiej.

 

Serwis zrealizowany przez Dział Informatyki PWSTE w Jarosławiu