INFORMATYKA

Szukasz kierunku, który da Ci gwarancję zatrudnienia? Godzinami śledzisz najnowsze technologiczne trendy? Jeśli chcesz stać się częścią wielkiej rodziny pasjonatów informatyki i poznać tajemnice tej dziedziny, zapraszamy do PWSTE!

Na Informatyce nie wieje nudą. To dynamiczna i nowoczesna dziedzina, która stale się rozwija. Jeśli myślisz o pracy w branży i chcesz być twórcą innowacyjnych technologii, musisz doskonale opanować podstawy. To zagwarantuje program studiów realizowany przez wybitną kadrę naukową z Politechniki Rzeszowskiej i Lubelskiej, AGH oraz Uniwersytetu Rzeszowskiego. Nowoczesne laboratoria komputerowe, kursy i certyfikaty międzynarodowe oraz darmowy dostęp do oprogramowania pozwalają nam kształcić wysokiej klasy specjalistów, którzy bez trudu znajdują pracę na rynku krajowym, jak i zagranicznym. Podczas zajęć poznasz systemy informatyczne, a także zasady budowy współczesnych komputerów i urządzeń z nimi współpracujących. Zdobędziesz umiejętność programowania oraz tworzenia grafiki komputerowej. Obce nie będzie Ci również projektowanie i administracja systemów baz danych. W ramach prowadzonych specjalności nabędziesz dodatkową wiedzę i umiejętności, które umożliwią Ci znalezienie pracy w wyspecjalizowanych firmach informatycznych.

ZDANIEM EKSPERTA
Być na „ty” z informatyką to wyzwanie. Wszyscy uczestniczymy w procesie dynamicznych zmian zachodzących na świecie. Informatyka jest, a w przyszłości tym bardziej będzie, integralnym i wiodącym komponentem każdego systemu. Informatyka otwiera oczy na świat. Jeżeli chcesz studiować na kierunku po ukończeniu, którego znajdziesz pracę, zapraszamy na Informatykę. To jest wyzwanie i przyszłość.

prof. nzw. dr hab. inż. Franciszek Grabowski, wykładowca PWSTE

PERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA

Po studiach będziesz przygotowany do pracy:

  • jako grafik komputerowy, specjalista ds. multimediów i serwisów www,

  • jako programista, tester oprogramowania,

  • w pracowniach architektonicznych,

  • w firmach przygotowujących programy telewizyjne lub produkcje kinowe,

  • w zakładach poligraficznych,

  • jako projektant i administrator systemów sieciowych,

  • w firmach telekomunikacyjnych,

  • administrator baz danych.

Serwis zrealizowany przez Dział Informatyki PWSTE w Jarosławiu