GEODEZJA I KARTOGRAFIA

Geodezja_i_Kartografia

Doskonale orientujesz się w terenie? Posiadasz zdolności matematyczne oraz logiczne? Lubisz pracę na otwartej przestrzeni? Wybierz Geodezję i kartografię w PWSTE i wykorzystaj drzemiący w Tobie potencjał!

Studentom tego kierunku zapewniamy dostęp do nowoczesnego sprzętu pomiarowego, wiele godzin praktycznej nauki, doskonale wyposażone sale dydaktyczne, a przede wszystkim najlepszą kadrę dydaktyczną z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Po ukończeniu studiów będziesz posiadał niezbędny zasób wiedzy do wykonywania prac z zakresu: geodezji ogólnej, kartografii, opracowania map metodą fotogrametryczną. W trakcie nauki dowiesz się, jak należy obsługiwać inwestycje budowlane i liniowe oraz w jaki sposób sporządzać dokumentację geodezyjną dla celów prawnych. Poznasz tajniki gospodarki nieruchomościami, a także obsługi szerokiej gamy instrumentów geodezyjnych w tym naziemnego skanera lidarowego. Po zajęciach w PWSTE będziesz znał się na wykorzystaniu i analizie danych przestrzennych pochodzących z różnych źródeł, także z pomiarów GPS/GNSS wysokiej dokładności. A jeśli jeszcze lubisz wydarzenia branżowe, to będziesz miał okazję wziąć w takim udział. Co roku jesteśmy organizatorami GISDay, ogólnoświatowego święta informacji przestrzennej. W imprezie od lat uczestniczą uczniowie liceów i techników, biorąc udział w ciekawych konkursach z nagrodami.

ZDANIEM EKSPERTA
Studia geodezyjne to nabywanie wiedzy od uznanych autorytetów z dorobkiem dydaktycznym i praktycznym. Bardzo ważne są także pomoce dydaktyczne. W trakcie zajęć terenowych wykorzystywany jest najnowocześniejszy sprzęt: GPS, elektroniczne tachimetry czy lidar do pozyskiwania danych oraz oprogramowanie do ich automatycznego przetwarzania. Kandydatom życzę trafnego wyboru przyszłości zawodowej, która w geodezji i kartografii jest coraz łatwiejsza przez stały wzrost technologii automatycznej.

prof. zw. dr hab. inż. Tadeusz Chrobak, wykładowca PWSTE

PERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA

Po studiach będziesz mógł:

  • być analitykiem Systemów Informacji Geograficznej,

  • pracować w firmach geodezyjnych w kraju i za granicą,

  • prowadzić własne przedsiębiorstwo geodezyjne,

  • samodzielnie wykonywać usługi geodezyjne (po uzyskaniu niezbędnych państwowych uprawnień geodezyjnych),

  • pracować w administracji samorządowej wszystkich szczebli oraz w szkolnictwie zawodowym,

  • pracować w firmach zajmujących się budownictwem oraz poszukujących złóż surowców,

  • szukać zatrudnienia w wydawnictwach kartograficznych.

Serwis zrealizowany przez Dział Informatyki PWSTE w Jarosławiu