FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ

Finanse_i_Rachunkowość

Czujesz w sobie smykałkę do pracy w księgowości i zadań typowo biurowych? Cechuje Cię umysł ścisły, a logiczne myślenie nie jest Ci obce? Nie zwlekaj – postaw na Finanse i rachunkowość w PWSTE.

Ten kierunek to szansa na wzbogacenie wiedzy w wielu obszarach. Studiując dowiesz się, jak odnaleźć się na rynku finansowym. Poznasz zagadnienia związane m.in. z: analizą finansową, rachunkowością czy controllingiem. Takie solidne podstawy dadzą Ci nie tylko możliwość znalezienia pracy w niewielkich biurach rachunkowych, ale otworzą drzwi do kariery kierowniczej. Zajęcia wzbogacą także Twoją wiedzę z zakresu prawa, bankowości oraz podatków. Dzięki wykwalifikowanej kadrze, po ukończeniu Finansów i rachunkowości będziesz gotowy do podjęcia zatrudnienia w instytucjach gospodarczych. Wyposażony zostaniesz w wiedzę teoretyczną, ale i praktyczne umiejętności, które umożliwią zapoznanie się z prowadzeniem działalności gospodarczej. Jeśli myślisz ponadto o założeniu własnej firmy, wiedza którą zdobędziesz na tym kierunku zapewni Ci lepszy start - mechanizmy rachunkowe Twojej firmy nie będą dla Ciebie żadną tajemnicą.

ZDANIEM EKSPERTA
Finanse i Rachunkowość to świat pieniądza i racjonalnego gospodarowania nim. Studiując na tym kierunku poznajemy rzeczywistość gospodarczą przedsiębiorstw i instytucji publicznych, które chcąc realizować własne cele pozyskują, gromadzą i wydatkują środki pieniężne oraz podejmują związane z tym decyzje. Studia uczą racjonalnego myślenia w kategoriach finansowych, opartego na pragmatycznym dążeniu do maksymalizacji korzyści, co w realiach gospodarki rynkowej stanowi podstawę sukcesu każdego dysponenta kapitału.

dr hab. Andrzej Jaki, wykładowca UE w Krakowie i PWSTE w Jarosławiu

PERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA

Po studiach będziesz przygotowany do pracy jako:

  • specjalista do spraw księgowości i rachunkowości,

  • audytor wewnętrzny,

  • pracownik działu finansowego,

  • analityk gospodarczy,

  • doradca finansowy,

  • pracownik wydziału finansowego administracji rządowej

  • i samorządowej,

  • samodzielny przedsiębiorca.

Serwis zrealizowany przez Dział Informatyki PWSTE w Jarosławiu