FILOLOGIA ANGIELSKA

Chcesz posługiwać się językiem angielskim niczym native speaker? Marzysz o pracy w międzynarodowej firmie? Z łatwością przyswajasz nowe słownictwo, a gramatyka nie ma przed Tobą tajemnic? Szlifuj swój angielski w PWSTE!

Nie od dziś wiadomo, że angielski to język globalny. Biegła jego znajomość jest jednym z kluczowych wymogów w każdym ogłoszeniu o pracę. Dlatego możliwości rozwoju po skończeniu tego kierunku jest wiele, a dalsza ścieżka kariery zależy już wyłącznie od twoich indywidualnych preferencji. Podejmując studia o tym profilu możesz mieć pewność, że opanujesz język angielski na najwyższym poziomie. Studiowanie Filologii angielskiej sprawi, że przenikniesz językiem bez reszty – oglądanie filmów bez lektora i napisów, czytanie zagranicznych książek oraz gazet, a co najważniejsze – bezproblemowe porozumiewanie się z obcokrajowcami – tego wszystkiego nauczysz się dzięki temu kierunkowi. Jednak podczas nauki dowiesz się nie tylko, jak sprawnie tworzyć i tłumaczyć teksty w języku angielskim. Program kształcenia obejmuje takie dziedziny jak: językoznawstwo, fonetyka oraz fonologia. Dodatkowo poznasz historię, literaturę, politykę i geografię krajów anglojęzycznych. Duże znaczenie ma także śledzenie aktualnych wydarzeń w Wielkiej Brytanii czy USA. W zależności od specjalności, będziesz mógł kształcić się w kierunku nauczycielskim bądź skoncentrować się na biznesowym podejściu do tego języka obcego.

ZDANIEM EKSPERTA
Studia filologiczne w pełni zaspokajają potrzebę dobrej znajomości języka angielskiego. Jednak studiowanie filologii angielskiej to nie tylko dogłębne uczenie się języka obcego, ale również dobrowolne i aktywne obracanie się w szeroko rozumianym kręgu kultury anglosaskiej. Absolwent może znaleźć zatrudnienie zarówno jako nauczyciel, czy tłumacz, ale również jako asystent językowej obsługi przedsiębiorstw i instytucji działających na rynkach międzynarodowych.

dr hab. Robert Kiełtyka, wykładowca PWSTE

PERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA

W zależności od specjalności będziesz mógł podjąć pracę:

  • jako nauczyciel języka angielskiego w przedszkolach

  • i szkołach podstawowych,

  • w administracji rządowej i samorządowej,

  • w firmach, działających na rynkach międzynarodowych,

  • jako pracownik służb celnych, straży granicznej oraz

  • w organizacjach pozarządowych,

  • jako pracownik branży turystycznej,

  • jako redaktor lub adiustator w wydawnictwach

  • i instytucjach kulturalnych,

  • w sektorze usług - jako asystent językowej obsługi instytucji.

Serwis zrealizowany przez Dział Informatyki PWSTE w Jarosławiu