ELEKTRONIKA I TELEKOMUNIKACJA

Elektronika_i_Telekomunikacja

Cechuje Cię ambicja i chęć nieustannego rozwoju? Śledzisz nowinki technologiczne, a zdolności w tym zakresie chłoniesz niczym gąbka? Elektronika i telekomunikacja jest dla Ciebie – przychodząc do PWSTE nauczysz się tego, co niezbędne w tej branży.

Wybierając ten kierunek uzyskasz wiedzę z różnorodnych obszarów elektroniki profesjonalnej i użytkowej. Nie będą Ci także obce współczesne układy i systemy telekomunikacyjne analogowe i cyfrowe. Zapoznasz się z technikami informacyjno-pomiarowymi oraz przetwarzania danych i graficznej prezentacji wyników. Na tym kierunku wiedzę przekaże Ci najlepsza kadra dydaktyczna z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Politechniki Lubelskiej. Umiejętności praktyczne wykształcisz podczas zajęć w nowoczesnych, doskonale wyposażonych laboratoriach. Dowiesz się, jak zachodzą procesy wytwarzania, wdrażania oraz eksploatacji układów, urządzeń i systemów elektronicznych, a także systemów, sieci i usług telekomunikacyjnych. Posiądziesz też teoretyczną wiedzę z przedmiotów ogólnych, podstawowych i kierunkowych. Wszystko, czego się nauczysz, będziesz mógł zweryfikować podczas czterotygodniowej praktyki zawodowej w renomowanych przedsiębiorstwach.

ZDANIEM EKSPERTA
Absolwent kierunku Elektronika i telekomunikacja posiada gruntowną wiedzę o sprzęcie i oprogramowaniu niemal wszystkich urządzeń otaczającego nas świata. Dzięki temu może pracować w każdej gałęzi przemysłu, bo trudno wyobrazić sobie nowoczesne formy produkcji bez systemów elektronicznych i informatycznych. Wśród elektroników są także najlepsi piloci samolotów pasażerskich, reżyserzy filmowi, naukowcy. Zrozumieć elektronikę oznacza poznać otaczający nas świat. Dlatego warto!

prof. dr hab. inż. Andrzej Kos, wykładowca PWSTE

PERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA

Jako absolwent będziesz przygotowany do pracy w:

  • przedsiębiorstwach telekomunikacyjnych i teleinformatycznych,

  • firmach zajmujących się projektowaniem i wdrażaniem systemów oraz sieci komputerowych,

  • przedsiębiorstwach produkujących sprzęt elektroniczny dla sieci korporacyjnych, systemów militarnych, antyterrorystycznych, systemów automatyki i robotyki, specjalistycznej aparatury kontrolno-pomiarowej czy medycznej i rehabilitacyjnej.

Serwis zrealizowany przez Dział Informatyki PWSTE w Jarosławiu