BUDOWNICTWO

Budownictwo

Masz zdolności techniczne i wyobraźnię przestrzenną? Pragniesz razem z nami budować przyszłość? Proponujemy Ci wysokiej jakości, praktyczne studia inżynierskie w PWSTE na kierunku Budownictwo.

Jeśli myślisz o pracy w branży budowlanej, dobrze trafiłeś. Oferujemy Ci zdobycie wykształcenia pod okiem świetnej kadry. Specjaliści, z którymi będziesz miał zajęcia, są doświadczonymi dydaktykami na renomowanych uczelniach, m.in. Politechnice Krakowskiej. Zajęcia mają charakter techniczny, gwarantują to doskonale wyposażone laboratoria i sprzęt najnowszej generacji. Jako absolwent będziesz potrafił łączyć wiedzę i umiejętności o charakterze inżynieryjno-technicznym z wiedzą przyrodniczą. Podczas studiów przygotujemy Cię do samodzielnego wykonywania zadań w zakresie realizacji obiektów budowlanych, tj. budynków wraz z instalacjami i urządzeniami technicznymi, budowli inżynierskich i obiektów małej architektury. Zapoznasz się również z procesami wytwarzania wyrobów budowlanych i konstrukcyjnych elementów budowlanych. Dzięki współpracy z Polską Izbą Inżynierów Budownictwa, Fundacją Poszanowania Energii oraz firmami z branży budowlanej, zapewnimy Ci dostęp do najnowszych rozwiązań technologicznych, zmian w zakresie prawa budowlanego oraz kryteriów uzyskania uprawnień budowlanych.

ZDANIEM EKSPERTA
W trakcie wieloletniej pracy przekonałem się, że budownictwo to dyscyplina z wiekowymi tradycjami, ale i nowoczesna. Jej burzliwy rozwój w ostatnich dziesięcioleciach pozwala na realizowanie innowacyjnych budynków czy mostów mierzonych w kilometrach. Budownictwo jest sztuką stosowania wiedzy teoretycznej do rozwiązywania zagadnień praktycznych. Dziedziną wymagającą posługiwania się nowoczesnymi technikami informatycznymi.

prof. nadzw. dr hab. inż. Wiesław Ligęza, wykładowca PWSTE

PERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA

Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w:

  • biurach projektowych,

  • wykonawczych przedsiębiorstwach budowlanych,

  • przedsiębiorstwach inwestycyjnych,

  • zarządach dróg,

  • wydziałach gospodarki komunalnej,

  • wytwórniach materiałów dla drogownictwa,

  • firmach produkcji i dystrybucji materiałów budowlanych,

  • służbach inwestycyjnych budownictwa mieszkaniowego i ogólnego.

Serwis zrealizowany przez Dział Informatyki PWSTE w Jarosławiu