ADMINISTRACJA

Administracja

Marzysz o pracy w administracji publicznej? Chcesz działać na własny rachunek i założyć działalność? Zdobądź odpowiednie kwalifikacje, które pozwolą Ci rozwinąć skrzydła, podczas studiów na kierunku Administracja w PWSTE.

Bez względu na obraną ścieżkę kariery, poznawane zagadnienia będą bardzo przydatne. Osoby na stanowiskach urzędniczych zobowiązane są do doskonałej znajomości zagadnień z zakresu prawa oraz finansów. Równie wymagające pod tym względem jest prowadzenie własnej działalności. Sprawne zarządzanie organizacją to klucz do sukcesu, dlatego podczas studiów dowiesz się, jak umiejętnie rozplanować obowiązki, rozwiązywać konflikty, a także zarządzać zasobami ludzkimi. W trakcie zajęć wzbogacisz swoją wiedzę teoretyczną z zakresu: systemu prawnego Polski i Unii Europejskiej, gospodarowania podmiotami publicznymi oraz polityki rozwoju regionalnego. Co więcej, nauczysz się analizować podstawowe zjawiska ekonomiczne i procesy społeczno-gospodarcze. Kształcenie obejmuje kwestie finansów publicznych i samorządu terytorialnego, a także problematykę dotyczącą polityki strukturalnej i sposobów jej finansowania w Unii Europejskiej. Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku oraz wciąż modernizowanej administracji publicznej, program kształcenia przygotowujemy tak, aby absolwenci sprostali oczekiwaniom przyszłych pracodawców.

ZDANIEM EKSPERTA
Administracja należy do tych dziedzin wiedzy, które można zaliczyć do szczególnie ważnych dla wielu sfer życia publicznego, zarówno w wymiarze politycznym, jak i gospodarczym. Ukończenie tego kierunku studiów umożliwia absolwentowi zarówno poszerzenie wiedzy, jak i zdobycie praktycznych umiejętności, które pomogą mu w podjęciu pracy na różnych stanowiskach, szczególnie administracji publicznej, wymagających znajomości przepisów prawa oraz wdrożenia ich praktycznych zastosowań.
dr Tomasz Kotliński, adwokat, wykładowca PWSTE
PERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA

Zdobyta podczas studiów wiedza oraz praktyczne umiejętności będą przydatne podczas pracy jako:

  • pracownik administracji publicznej, rządowej lub organizacji międzynarodowych,

  • doradca w zakresie rozwoju społeczno-gospodarczego,

  • specjalista ds. podatków oraz kadr,

  • pracownik administracji w małych firmach i korporacjach.

Serwis zrealizowany przez Dział Informatyki PWSTE w Jarosławiu